  4. MO27Q28G OLED Gaming Monitor
MO27Q28G OLED Gaming Monitor
產品規格
  • Panel Size (inch)
  • 27" WOLED
  • Panel Type
  • WOLED
  • Display Viewing Area (HxV)
  • 586.75 x 330.05 mm
  • Color Saturation
  • 99.5% DCI-P3, 84% BT2020
  • Resolution
  • 2560 x 1440 (QHD)
  • Display Surface
  • Anti-Reflection
  • Refresh Rate (Max)
  • 280Hz
  • Pixel Pitch
  • 0.2292(H) x 0.2292(V) mm
  • Brightness
  • 335 cd/m2 (Typ, SDR APL 100%); 1500 cd/m2 (Typ, HDR APL 1.5%)
  • Contrast Ratio (Typ.)
  • 1.5M:1
  • Viewing Angle
  • 178°(H)/178°(V)
  • Display Colors
  • 10bit (1.07B)
  • Response Time
  • 0.03ms GTG
  • HDR Support
  • VESA DisplayHDR True Black 500
  • Flicker-free
  • Yes
  • Factory Calibration
  • Yes, △E< 2
  • Connectivity
  • 2 x HDMI 2.1
    1 x Displayport 1.4
    1 x USB Type-C (Alternate Mode; Upstream port; Power Delivery up to 18W)
    2 x USB 3.2 Downstream ports
    1 x USB 3.2 Upstream port
    1 x Earphone Jack
  • Speaker
  • 5W x 2
  • Power Type
  • Adapter
  • Power Consumption
  • 35W**
  • Power Saving Mode
  • <0.5W
  • Power Off Mode
  • <0.3W
  • Voltage
  • AC 100-240V ~ 50/60Hz
  • Tilt(angle)
  • -5°~+21°
  • Swivel(angle)
  • ±15°
  • Pivot(angle/direction)
  • 0°~+90° (clockwise)
  • Height Adjustment (mm)
  • 130 mm
  • VESA Wall Mounting(mm)
  • 100*100 mm
  • Kensington lock
  • Yes
  • Phys. Dimension with Stand(WxHxD)
  • 604.4*526.5*187.5 mm
  • Phys. Dimension w/o stand  (WxHxD)
  • 604.4*350.2*54.4 mm
  • Box Dimension (WxHxD)
  • 795*131*475 mm
  • Net Weight with stand (Esti.)
  • 6 kg
  • Net Weight without stand (Esti.)
  • 4.05 kg
  • Gross Weight (Esti.)
  • 8.75 kg
  • Accessories
  • Power cable/HDMI 2.1 cable/DP cable/USB cable/QSG/Warranty card//Color calibration test report
  • Warranty
  • 三年 (範圍含螢幕烙印)
  • Note
    **The test condition follows CEC standards.
  • Panel Size (inch)
  • 27" WOLED
  • Panel Type
  • WOLED
  • Display Viewing Area (HxV)
  • 586.75 x 330.05 mm
  • Color Saturation
  • 99.5% DCI-P3, 84% BT2020
  • Resolution
  • 2560 x 1440 (QHD)
  • Display Surface
  • Anti-Reflection
  • Refresh Rate (Max)
  • 280Hz
  • Pixel Pitch
  • 0.2292(H) x 0.2292(V) mm
  • Brightness
  • Contrast Ratio (Typ.)
  • 1.5M:1
  • Viewing Angle
  • 178°(H)/178°(V)
  • Display Colors
  • 10bit (1.07B)
  • Response Time
  • 0.03ms GTG
  • HDR Support
  • Flicker-free
  • Factory Calibration
  • Yes, △E< 2
  • Connectivity
  • 2 x HDMI 2.1
    1 x Displayport 1.4
    2 x USB 3.2 Downstream ports
    1 x USB 3.2 Upstream port
    1 x Earphone Jack
  • Speaker
  • 5W x 2
  • Power Type
  • Adapter
  • Power Consumption
  • 35W**
  • Power Saving Mode
  • <0.5W
  • Power Off Mode
  • <0.3W
  • Voltage
  • AC 100-240V ~ 50/60Hz
  • Tilt(angle)
  • -5°~+21°
  • Swivel(angle)
  • ±15°
  • Pivot(angle/direction)
  • 0°~+90° (clockwise)
  • Height Adjustment (mm)
  • 130 mm
  • VESA Wall Mounting(mm)
  • 100*100 mm
  • Kensington lock
  • 604.4*526.5*187.5 mm
  • 604.4*350.2*54.4 mm
  • Box Dimension (WxHxD)
  • 795*131*475 mm