  • GE-N500A-C2
  • Dimension
  • 150 x 140 x 86 mm
  • Connectors
  • (20+4)-pin Motherboard Connector 1
    4+4-pin +12V CPU Connector 1
    (6+2)-pin PCI-E 2.0 Connectors 2
    SATA Connectors 6
    4-pin Peripheral Connectors 4
    4-pin Floppy Connector 1
  • Weight
  • 1.89 kg
  • Info
  • AC INPUT 100-240 Vac 6/3A 50/60Hz
    PFC Active PFC
    DC OUTPUT +3.3V +5V +12V1 +12V2 -12V +5Vsb
    OUTPUT CURRENT 24A 15A 18A 18A 0.3A 3A
    MAX COMBINED WATTAGE 130W 432W
    500W
  • Certifications
  • 80Plus
  • Safety Approval
  • CE, CB, TUV, CUL, FCC, BSMI, CCC, KCC, IRAM
  • Model
  • GE-N500A-C2
  • Dimension
  • 150 x 140 x 86 mm
  • Connectors
    4+4-pin +12V CPU Connector 1
    SATA Connectors 6
    4-pin Peripheral Connectors 4
    4-pin Floppy Connector 1
  • Weight
  • 1.89 kg
  • Info
    PFC Active PFC
    MAX COMBINED WATTAGE 130W 432W
    500W