- GE-P610A-C2
- Dimension
- 150 x 140 x 86 mm
- Connectors
24-pin Motherboard Connector 1 4+4-pin +12V CPU Connector 1 (6+2)-pin PCI-E 2.0 Connectors 2 SATA Connectors 7 4-pin Peripheral Connectors 4 4-pin Floppy Connector 1
- Weight
- 2 kg
- Info
AC INPUT 115Vac 10A 60Hz,230Vac 6A 50Hz TYPE ATX 12cm PFC Active DC OUTPUT +3.3V +5V +12V1 +12V2 +12V3 -12V +5Vsb 25A 25A 18A 18A 18A 0.5A 2.5A Max Combined Wattage 170W 504W 6W 12.5W 591.5W 18.5W 610W Peak wattage 720W
- Certifications
- 80Plus, SLI
- Safety Approval
- CE, cUL, TUV, FCC, BSMI, C-Tick
- Model
- GE-P610A-C2
- Dimension
- 150 x 140 x 86 mm
- Connectors
- Weight
- 2 kg
- Info