GP-GME1000GM PG5 ICE
제품 사양
  • Model
  • GP-GME1000GM PG5 ICE
  • Type
  • Intel Form Factor ATX 12V v3.1
  • PFC
  • Active PFC (>0.9 typical)
  • Input Voltage
  • 100-240 Vac (full range)
  • Input Current
  • 12-6A
  • Input Frequency
  • 60-50 Hz
  • Output Capacity
  • 1000W
  • Dimension
  • 150 x 150 x 86mm
  • Fan Type
  • 135mm FDB Fan
  • 80 PLUS
  • Gold
  • Efficiency
  • 90% at typical load
  • MTBF
  • >100,000 hours
  • Protection
  • OVP / OPP / SCP / UVP / OCP / OTP / NLO / SIP
  • Power Good Signal
  • 100-150ms
  • Hold Up Time
  • >17ms (80% load)
  • Cable Type
  • Embossed, All white
  • Connectors
  • ATX/MB 20+4 Pin x 1 : 610mm*1
    CPU/EPS 4+4 Pin x 2 : 600mm*2
    PCI-e 16 Pin x 1: 700mm*1
    PCI-e 6+2 Pin x 4 : 600mm+150mm*2
    SATA x 8 : 600mm+150mm+150mm+150mm*2
    4 Pin Peripheral x 4 : 500mm+150mm+150mm+150mm*1
  • Model
  • GP-GME1000GM PG5 ICE
  • Type
  • PFC
  • Active PFC (>0.9 typical)
  • Input Voltage
  • 100-240 Vac (full range)
  • Input Current
  • 12-6A
  • Input Frequency
  • 60-50 Hz
  • Output Capacity
  • 1000W
  • Dimension
  • 150 x 150 x 86mm
  • Fan Type
  • 135mm FDB Fan
  • 80 PLUS
  • Gold
  • Efficiency
  • 90% at typical load
  • MTBF
  • >100,000 hours
  • Protection
  • Power Good Signal
  • 100-150ms
  • Hold Up Time
  • >17ms (80% load)
  • Cable Type
  • Embossed, All white
  • Connectors
    CPU/EPS 4+4 Pin x 2 : 600mm*2
    PCI-e 16 Pin x 1: 700mm*1