• پشتیبانی از پردازنده های نسل چهارم Coreاینتل
 • فن آوری انحصاری Ultra Durable 5 PLUS گیگابایت/li>
 • تامین توان تمام دیجیتالی به پردازنده با همکاری کمپانی IR
 • فن آوری UEFI DualBIOS گیگابایت
 • امکانات اورکلاکینگ انحصاری گیگابایت
 • قابلیت های Memory Safe، Setting Lock و Direct to BIOS گیگابایت
 • فن آوری منحصر به فرد OC Ignition
 • فن آوری منحصر به فرد OC Brace
 • شکاف های DDR و PCIe و کانکتورهای توان با روکش طلا
 • پشتیبانی از گرافیک چهار مسیره
 • خازن های جامد جدید مشکی رنگ با طول عمر بالا
 • فن آوری On/Off Charge 2 گیگابایت برای ابزارهای USB
 • درگاه شبکه LAN اینتل با ایمنی بالا در برابر تخلیه الکتریسیته ساکن
 • طراحی سینک خنک کننده جدید با 8 کانکتور فن سیستم
 • 10 درگاه USB 3.0
 • مادربردهای اورکلاکینگ سری 8 گیگابایت: کلاک بالاتر


  GIGABYTE 8 series motherboards debut a number of exclusive new and improved features that are designed specifically to help enthusiasts and overclockers not only get the most performance from their hardware, but also the absolute most enjoyable OC experience.
 • Z87X-OC گیگابایت
  مادربرد Z87X-OC گیگابایت امکانات اورکلاکینگ منحصر به فرد و بی نظیری را به همراه دارد و کاملاً با هدف شکستن رکوردهای اورکلاکینگ طراحی شده است. چنین گستره وسیعی از امکانات تا کنون روی هیچ مادربرد دیگری دیده نشده است. این مادربرد مجهز به قابلیت های فنی بسیاری می باشد که تمامی محدودیت ها را پشت سر گذاشته و سطح جدیدی از کارایی را به نمایش می گذارد. همچنین امکان استفاده از نیتروژن مایع برای اورکلاکرها و علاقه مندان حرفه ای کاملاً فراهم است.
 • کلید OC Ignition
  برخی مواقع شما به عنوان یک اورکلاکر می خواهید سیستم را خاموش کنید بدون اینکه برق ورودی به دیگر بخش ها مثل فن های درایورها و سیستم را قطع کنید. اینجا کلید OC Ignition واقعا کاربرد دارد.
  با فشار کلید OC Ignition، توان به صورت بی فقه و یکسره به تمامی درایورها و فن های متصل به مادربرد (به غیر از فن پردازنده) تزریق می شود، بدون اینکه عمل توان رسانی به پردازنده صورت گیرد. این ویژگی برای زمان های Cold Bug بسیار موثر و کارآمد است. زمانی که دمای پردازنده باید بالاتر رفته تا به دمای کاری برسد، اما باقی فن های متصل شده به مادربرد باید فعال باشند تا رطوبت کلی برد را دفع کنند. اورکلاکرهایی که از درایورهای i-ram استفاده می کنند، ممکن است قصد نداشته باشند برق SATA را قطع کنند، چراکه این کار ممکن است باعث از بین رفتن تنظیمات سیستم عامل شود. همچنین قطع و وصل کردن متعدد برق سیستم در زمان های طولانی ممکن است به دیسک های SSD و HDD عادی صدمه وارد کند.

  فن آوری OC Ignition همچنین برای تست کارکرد صحیح سیستم های خنک کننده آبی و راه اندازی دموها بدون روشن کردن کل سیستم نیز کاربرد دارد.

  OC Ignition: خلاصه امکانات
  • روشن کردن فن ها و درایورها بدون راه اندازی و ورود برق به پردازنده
  • فن های فعال جهت کاهش رطوبت سطح مادربرد در هنگام استفاده از نیتروژن مایع
  • تامین توان بدون وقفه برای درایورها
  • برق رسانی ایمن به سیستم های خنک کننده آبی برای بررسی نشتی های احتمالی
  • بررسی تست دموها بدون نیاز به راه اندازی کل سیستم
 • OC Touch
  قابلیت OC Touch گیگبایت شامل طیف وسیعی از کلیدها و سوئیچ های انحصاری است که تنها روی مادربردهای اورکلاکینگ گیگابایت تعبیه شده است.
 • سوئیچ OC PCIe
  اورکلاکرها می توانند به صورت دستی هر کدام از شکاف های PCIe مادربرد را روشن یا خاموش کنند، تا بتوانند کارت های گرافیکی را بدون نیاز به خارج کردن آن ها به صورت فیزیکی غیر فعال کنند. این قابلیت مخصوصا برای اورکلاک کارت های گرافیکی با نیتروژن مایع و سیستم های خنک کننده آبی مفید و کاربردی است.
 • OC PEG
  فن آوری OC Peg به اسلات های PCIe مادربرد شما توان کمکی می دهد تا پایداری سیستم در پیکربندی های سنگین تضمین شود. این ویژگی به خصوص در سیستم های با 4 کارت گرافیکی مفید است.
 • OC Brace
  قابلیت OC Brace به اورکلاکرهای حرفه ای و تسترهای رایانه اجازه می دهد که با ایمنی بالا تا چهار کارت گرافیک را در یک فضای باز و بدون کیس روی مادربرد نصب کنند. این کارت های گرافیک بدون هیچگونه ریسک یا احتمال صدمه دیدن شکاف PCIe، روی مادربرد قرار گرفته و احتمال شناخته نشدن آن توسط سیستم عامل به دلیل اتصال نادرست نیز از بین می رود.
  . OC Brace یک راه ساده و هوشمندانه برای نصب محکم و استوار چند کارت گرافیک بزرگ می باشد. حتی زمانی که سیستم خنک کننده نیتروژن مایع با پایه ها و اجزای بزرگ و جاگیر روی مادربرد نصب باشند. در چنین شرایطی نتیجه استفاده از OC Brace، پایداری و استحکام بالا در زمان های طولانی می باشد.
 • OC Connect
  به واسطه OC Connect دو درگاه USB در لبه کناری مادربرد برای اورکلاکرها تعبیه شده است. این درگاه ها عمل ذخیره اطلاعات، فلش کردن بایوس یا نصب کردن نرم افزار در یک پلتفرم باز تست بنچمارک را آسان تر می کند. برای اورکلاکرهای حرفه ای یا سیستم مخصوص تست پیش از نصب مادربرد داخل کیس، OC Connect می تواند بسیار کارآمد باشد. مخصوصاً زمانی که دسترسی به درگاه های ورودی و خروجی پانل پشتی با مشکلاتی همراه باشد.
 • cFosSpeed
  GIGABYTE motherboards feature cFos Speed, a network traffic management application which helps to improve network latency, maintaining low ping times to deliver better responsiveness in a crowded LAN environment. cFos Speed works in a similar way to an OS driver, monitoring network traffic packets at the application layer, allowing optimization and improved network performance for specific applications.
 • پشتیبانی پیشرفته از چند پردازنده گرافیکی
  Z87X-OC گیگابایت
  پشتیبانی از قدرتمندترین پیکره بندی گرافیکی – Z87X-OC:
  این مادربرد قابلیت پشتیبانی پیشرفته از پیکره بندی چهار مسیره AMD CrossFire به همراه پشتیبانی از فن آوری اتصال دو مسیره NVIDIA SLI را دارد. این طراحی پیشرفته به اورکلارها اجازه بهره وری از توانایی چند کارت گرافیک را می دهد. به این ترتیب که 3 شکاف اول، پهنای باند مورد نیاز خود را مسقیما از مسیرهای متصل به پردازنده، و شکاف چهارم از طریق مسیر PCIe متصل به Z87 PCH اینتل تامین می کنند.
 • پشتیبانی از OPT Fan گیگابایت
  بسیاری از سیستم های خنک کننده آبی نیازمند 2 کانکتور فن برای پمپ آب و فن خنک کننده هستند. مادربردهای سری 8 گیگابایت از یک کانکتور اضافه OPT Fan پشتیبانی می کنند که می توان خنک کننده آبی را به آن متصل کرد. به این ترتیب با در اختیار داشتن دو کانکتور فن، می توانید ساعت ها بدون بالا رفتن دما با رایانه کار کنید. همچنین کانکتور OPT Fan برای اتصال سیستم های خنک کننده با دو فن نیز مناسب است.
 • فن آوری های انحصاری Ultra Durable گیگابات
  خازن های جامد جدید مشکی رنگ با طول عمر بالا
  مادربردهای سری 8 گیگابایت مجهز به خازن های جامد با بالاترین کیفیت ممکن هستند که بیشترین میزان کارایی برای زمان های طولانی، حتی در حرفه ای ترین سیستم ها را ارایه می کنند. به این ترتیب می توانید با خیال آسوده، سنگین ترین محاسبات را از رایانه خود بخواهید و به هیچ عنوان نگران پایداری و ثبات آن نباشید. با استفاده از خازن های انحصاری مشکی رنگ جدید روی مادربردهای سری 8 گیگابایت، حتی در هنگام بارگذاری های سنگین نیز میزان مقاومت داخلی (ESR) بسیار پایین خواهد داد.
  "توانایی بی سابقه 10 هزار ساعت کار سنگین در دمای 105 درجه سلسیوس" –Nippon Chemi-Con
 • روکش طلا برای کانکتورهای Solid Power


  مادربردهای اورکلاکینگ گیگابایت مجهز به کانکتورهای توان پردازنده و ATX 24 پین 100% جامد می باشند. این کانکتورها با روکشی از طلا پوشانده شده اند، که رسانایی و انتقال سیگنال بیشتری را در مقایسه با پیکره بندی های استاندارد ارائه می دهند. استفاده از طلا باعث افزایش فوق العاده پایداری و طول عمر می شود و از صدمات ناشی از زنگ زدگی آهن و استفاده های مکرر جلوگیری می کند.
 • روکش طلا برای سوکت پردازنده، شکاف های DDR و PCI Express
  مادربردهای سری 8 گیگابایت در نقاط مهم، جایی که مادربرد با دیگر قطعات رایانه در اتصال است، دارای روکش طلا می باشند؛ سوکت پردازنده و شکاف های DDR3 و PCI Express با روکش طلا. این ویژگی باعث افزایش پایداری و طول عمر حافظه، کارت های گرافیک و مادربرد شما می شود، بدون درنظر گرفتن اینکه چند بار قطعات جانبی را از مادربرد جدا کنید.
 • پشتیبانی از تصاویر 4K Ultra HD
  کیفیت تصویر 4K جدیدترین فن آوری ارائه تصاویر با وضوح بسیار بالا می باشد که قابلیت پخش تصاویری با 4000 پیکسل در محور افقی را دارد، بیش از چهار برابر پیکسل های حالت HD استاندارد. مادربردهای سری 8 گیگابایت ارائه دهنده پشتیبانی ذاتی از تصاویر 4K به واسطه پردازنده گرافیکی مجتمع Intel HD Graphics از طریق درگاه HDMI می باشند.
 • فن آوری جدید UEFI DualBIOS گیگابایت با داشبورد تنظیمات
  UEFI DualBIOS جدید گیگابایت مجهز به یک رابط کاربری با طراحی نو می باشد که به کاربران اجازه می دهد کنترل فضای بایوس را به گونه ای دراختیار بیگیرند که تا به حال هیچگاه آن را تجربه نکرده اند.

  حالت داشبورد: با نرم افزار بایوس جدید گیگابایت کنترل تمامی بخش های بایوس را در دست بگیرید، تا دسترسی کاملی به تمامی اطلاعات مربوط به بخش های کلیدی مادربرد داشته باشید؛ که شامل کلاک، دما، ولتاژ و سرعت فن ها در پردازنده، گرافیک و حافظه می باشد.

  رابط کاربری قابل شخصی سازی:صفحه اصلی بایوس خود را شخصی سازی کنید و منوها و تنظیماتی که بیشتر مورد استفاده قرار می دهید را به آن اضافه کنید. این قابلیت باعث ایجاد یک رابط کاربری روان و شخصی می شود که حتی می توانید تصویر پیش زمینه دلخواهتان را نیز به آن اضافه کنید.

  صفحه اول را خودتان انتخاب کنید: شما می توانید دقیقا معین کنید که پس از هر بار راه اندازی مجدد سیستم، کدامیک از بخش ها یا صفحات بایوس به عنوان صفحه اول به نمایش درآید. برای مثال اگر شما در حال تنظیم زمان های حافظه هستید، با انتخاب صفحه تنظیمات memory timing به عنوان صفحه اول، می توانید به میزان قابل توجهی در زمان صرفه جویی کنید. کلیک های کمتر، نتایج بهتر.

  اورکلاکینگ به صورت لحظه ای برای اولین بار، اورکلاکرها می توانند تنظیمات کلاک پردازنده، فرکانس و ولتاژ را به صورت لحظه ای از درون BIOS انجام دهند. این ویژگی باعث صرفه جویی بسیار زیاد در زمان می شود و به کاربر کمک می کند بدون نیاز به راه اندازی مجدد سیستم تنظیمات بهینه را پیدا کند.
 • EasyTune گیگابایت
  نرم افزار به روز رسانی شده EasyTune با طراحی مجدد، که به صورت مجتمع در نرم افزار App Center گیگابایت قرار گرفته است، ارائه دهنده یک رابط کاربری ساده و کاربردی می باشد که به کاربران اجازه می دهد که تنظیمات سیستم خود را به بهترین نحو انجام دهند. از جمله امکانات این نرم افزار می توان به تنظیم کلاک و ولتاژ سیستم و حافظه ها در یک محیط ویندوزی، نمایش اطلاعات مربوط به کل سیستم و پیکره بندی و تنظیم پیشرفته سرعت فن های سیستم اشاره کرد.
* کلیه موارد ارایه شده در این صفحه تنها مربوط به نوع مرجع می باشد. گیگابایت حق تغییر یا تجدید نظر محتویات را در هر لحظه و بدون اطلاع قبلی دارد.
* کارایی ارایه شده بر اساس مقادیر حداکثر نظری رابط است که توسط فروشنده چیپ ست یا سازمان هایی که مشخصات رابط را تعیین کردند، ارائه شده است. کارایی واقعی ممکن است بنا بر پیکربندی سیستم متفاوت باشد.
* کلیه لوگو ها و آرم های ثبت شده تحت مالکیت مالکین مربوطه آن ها قرار دارد.
* با توجه به معماری استاندارد رایانه های شخصی، مقدار مشخصی از حافظه جهت استفاده درونی سیستم درنظر گرفته می شود و طبیعتا مقدار واقعی حافظه سیستم کم تر از مقدار اظهار شده خواهد بود.